Отборът на Тотнъм победи италианския гранд Интер с 6:1 в контрола, играна в Осло.

С два гола за успеха на лондончани се отличи Хари Кейн (5-дузпа, 57), а по едно попадение добавиха Ерик Ламела (41), Деле Али (51), Винсент Янсен (65) и Харисън (77).

За Интер пък точен бе Иван Перишич (24).

Истинският разгром за Интер стана факт през вторите 45 минути, когато съставът получи цели 4 попадения.

Една от резервите в тима на Тотнъм - новопривлеченият холандски нападател Винсънт Янсен, асистира в 52-ата минута на Деле Али. Пет минути по-късно резултатът стана 4:1. "Шпорите" сътвориха хубава атака, при която Кейн получи пас от Ламела и с прекрасен изстрел изпрати топката в мрежата зад Ханданович.

В 65-ата минута авансът на Тотнъм стана още по-смазващ. Янсен порази вратата на Интер и лондончани поведоха с 5:1.

Това обаче не беше всичко. В 77-ата минута току-що появилият се на терена Шайън Харисън бе точен за 6:1. Той бе оставен на празна врата след отлична атака на англичаните и нямаше как да сбърка, а това се оказа и последното попадение в срещата.

На 13 август Тотнъм стартира новия сезон в Англия, като тимът е гост на Евертън.