Отборът на Тотнъм няма каквото и да било намерение да се отказва от борбата за титлата в Англия, но допусна грешна стъпка тази вечер.

"Шпорите" не успяха да спечелят домакинството си на 13-ия тим във Висшата лига - Уест Бромич Албиън.

Мачът между двата тима завърши при резултат 1:1.

И двата гола в мача вкара Крейг Доусън, който си отбеляза злощастен автогол през първите 45 минути, а в последствие се отечете с попадение и в правилната врата за оказалото се крайно 1:1.

Футболистът бе "точен" първо в 33-ата минута, а оформи и крайния резултат 17 минути преди края.

Така лондончани са на 7 пункта зад лидера във временното подреждане Лестър.

"Шпорите" разполагат с актив от 69 точки, "лисиците" са със 76.

До края на надпреварата на Острова, на Тотнъм предстоят визита на Челси, домакинство на Саутхемптън и гостуване на Нюкасъл.

За Лестър на дневен ред са мачове с Манчестър Юнайтед, Евертън и Челси, като "сините" гостуват на "Олд Трафорд", а финишират сезона на "Стамфорд Бридж".

Едно е ясно - интригата в Премиър лийг ще се запази поне до следващия кръг, а Челси може да се окаже най-"важният" тим в елита през тази футболна година.