Тотнъм победи Суонси в мач от 22-ия кръг на Висшата лига. „Шпорите" се наложиха в Уелс с 3:1. По този начин лондончани записаха четвърти пореден успех.

„Лебедите" пък имат три поредни загуби. Възпитаниците на Тим Шерууд владееха инициативата в срещата и заслужено взеха трите точки.

В 25-ата минута силен удар на Бони срещна гредата.

20 минути по-късно  Кристиан Ериксен центрира към точката на дузпата, където Адебайор с глава заби за 0:1. В 53-ата минута лондончани вече водеха с 2:0 след като Бони си заби автогол. В 71-ата минута Дани Роуз центрира към Адебайор, който с глава направи резултата класически. Седем минути по-късно Бони вкара почетното попадение за домакините след пас на Лама.

След този мач Тотнъм е на 5-ото място с 43 точки. Суонси пък е 15-ти с 21 пункта.