Тотнъм и Челси сътвориха истинско зрелище в последния мач от първия ден на новата 2015 година. Спърс спечелиха лютото лондонско дерби с хокейното 5:3, като по този начин лидерите в английската Висша лига вече са два. Наред със „сините" там е и Манчестър Сити, като двата тима имат абсолютно еднакъв актив що се касае до точки, вкарани и получени голове. „Шпорите" пък доказаха, че се намират в страхотна форма през последния месец и изкачването и в класирането не е просто стечение на обстоятелствата.

А всичко започна толкова добре за Челси. Диего Коща откри още в 18-ата минута, макар че цялата работа покрай гола не свършена от Азар. Белгиецът премина покрай двама противници и стреля,  топката се отби от основата на гредата и отиде у Коща, който просто я довкара.

Тотнъм обаче не се предаде и изравни след половин час игра. Хари Кейн се разписа с прекрасен далечен удар, след солова акция.

В 40-ата мин. Азар за малко не даде нов аванс на „сините" след като опита добавка след удар на Вилиан. В самия край на полувремето Тотнъм нанесе своя удар. В 44-ата мин. Шадли подмина двама защитници и стреля в гредата, но отскочилата топка бе довкарана от Дани Роуз.

В добавеното време пък Кейхил направо нарушение срещу Шадли в пеналта и реферът даде дузпа за Тотнъм, която бе вкарана от Таунсенд.

Малко след почивката Трезултатът стана направо разгромен. Шадли пусна отличен пас към Кейн,който с първото си докосване елиминира съперник и насочи топката в „синята" врата.

Челси все пак намали с 61-ата мин. Фацио глупаво загуби топката в средата на терена. Челси организира бърза атака, а Фабрегас напредна по лявото крило, за да достави изчислен до сантиметри пас към Азар, който засече за 4:2.

Играчите на Тотнъм обаче не се притесниха от този гол и вкараха пети в 78-ата мин. Кейн отново бе в основата на гола, като този път асистира на Шадли за 5:2.

Крайното 5:3 бе оформено от Тери, който засече центриране от страна на Бранислав Иванович.

Тотнъм - Челси 5:3

0:1 Диего Коща (18')
1:1 Кейн (30')
2:1 Роуз (44')
3:1 Таунзенд (45-д)
4:1 Кейн (52')
4:2 Азар (61')
5:2 Чадли (78')
5:3 Тери (87')

Тотнъм: Лорис, Уолкър, Фацио, Вертонген, Роуз (75 Дейвис), Бенталеб, Мейсън (14 Дембеле), Таунзенд (66 Паулиньо), Ериксен, Чадли, Кейн

Челси: Куртоа, Аспиликуета, Кейхил, Тери, Иванович, Матич, Фабрегас, Оскар (46 Рамирес), Вилиан (72 Салах), Азар, Диего Коста