Тотнъм временно се завърна в Топ 4 на Висшата лига, след като очаквано спечели гостуването си на последния Шефийлд Юнайтед с 3:1. По този начин селекцията на Жозе Моуриньо се доближи на три точки от временния лидер Манчестър Юнайтед, който след броени минути гостува на шампионите от Ливърпул.

Голямата крачка към успеха на "Брамал Лейн" беше силното първо полувреме за "шпорите", през което те набързо поведоха с два гола.

Уверен Лестър подчини "светците" и изскочи втори

"Лисиците" победиха Саутхямптън с 2:0

Първият от тях бе дело на Серж Орие още в петата минута. Сон центрира от корнер, а крайният бранител се оказа най-съобразителен и отблизо не остави шанс на Рамсдейл. Хари Кейн удвои аванса на столичани с красиво попадение в 40-ата. Всичко започна с лошо изнасяне на топката от страна на "остриетата". Хойберг открадна кълбото и веднага подаде за Кейн. Звездата на гостите напредна мощно и с премерен изстрел от границата на наказателното поле покачи до 0:2.

Снимка 514261

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят стана идея по-интересен в 59-ата. Дейвид МакГолдрик върна своите в мача, след като завърши като типичен таран перфектно центриране на Джон Флек. Селекцията на Крис Уайлдър обаче нямаше много време да мечтае, тъй като след няколко атаки, Тотнъм отново дръпна с два гола разлика. Танги Ндомбеле осъществи двойно подаване с Бергвайн, след което завърши по много нестандартен начин, с изненадващ прехвърлящ удар, в мрежата на Рамсдейл.

Челси победи, но не убеди

"Сините" се наложиха над Фулъм

До края момчетата на Моуриньо умело "убиха" темпото в мача и с лекота подсигуриха своята победа №9 от началото на кампанията.

След кратката пауза, Тотнъм приема у дома Ливърпул, като дербито обещава да бъде изключително интересно заради закачката, която вече имат помежду си Жозе Моуриньо и Юрген Клоп.

ШЕФИЙЛД ЮНАЙТЕД - ТОТНЪМ 1:3

0:1 Орие (5"), 0:2 Кейн (40"), 1:2 МакГолдрик (59"), 1:3 Ндомбеле (62")