Отборът на Тотнъм вече е под номер 2 в английското футболно първенство.

"Шпорите" си гарантираха попадане плътно зад лидера Лестър в таблицата, след като в мач от 25-ия кръг на Висшата лига надделяха над Уотфорд с минималното 1:0.

Голът на победата за столичани бе вкаран от бранителя Киърън Трипиър, който бе точен през второто полувреме.

Първата част премина по-скоро под знака на надмощието на домакините, които обаче често допускаха гостът им да ги притеснява при организирането на контраатаките си.

Попадение обаче така и не падна.

Феновете на "Уайт Харт Лейн" трябваше да чакат до 64-ата минута, в която защитникът Киърън Трипиър се оказа на точното място, в точното време, откривайки резултата.

Настоятелността на Уотфорд да стигне до изравнителен гол не даде резултат и Тотнъм се поздрави с победа и второ място в класирането.

Лондончани са с 48 точки в актива си - с една повече от загубилия по категоричен начин днешното си домакинство на Лестър състав на Манчестър Сити (1:3).