Уникален мач изнесоха тимовете на Тотнъм и Блекпул на стадион "Уайт Харт Лейн" в Лондон. Срещата завърши наравно 1:1, като съдийският фактор отново не е за подминаване. Чарли Адам вкара от дузпа, след като секунди по-рано бе изпуснал още един 11-метров наказателен удар. Джармейн Дефоу пък донесе точката на тима на Хари Реднап.

За учудване на всички, гостите от Блекпул стояха доста добре. Все пак, първата ситуация бе за Тотнъм в 7-ата минута, когато Майкъл Доусън от 30-ина метра стреля силно.

Далечни удари пробваха още Кабул, Ван дер Ваарт, Дефоу и Модрич, но всички те бяха блокирани. До почивката обаче гол така и не падна.

В 54-ата минута Модрич бе близо до попадние, но ударът му бе блокиран. В 65-ата минута дойде и най-спорната ситуация в мача. Чарли Адам влезе ужасяващо в краката на Гарет Бейл, но не бе изгонен. Не последва дори жълт картон, а уелсецът напусна принудително.

В 73-ата минута гостите стигнаха и до дузпа след игра с ръка на Доусън. Еурелио Гомеш отрази шута на Чарли Адам, но секунди по-късно фаулира Тейлър - Флетчър и създаде нова дузпа. Този път Адам бе точен - 0:1.

Две минути предик края на мача обаче Дефоу спаси тима си с хубав гол от 15-16 метра и по този начи спечели поне точката за Тотнъм.

ТОТНЪМ - БЛЕКПУЛ 1:1
0:1 Адам (75-д), 1:1 Дефоу (88)