Тотнъм победи с 2:1 Саутхямптън в мач от 9-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Сейнт Мери". Двата отбори си размениха по едно полувреме. „Шпорите" успяха да поведат в резултата с 2:0 до почивката, а „светците" успяха да отвърнат през втората част с едно попадение.

В 15-ата минута, Том Хъдълстоун центрира в наказателното поле към Гарет Бейл, който ефектно с глава откри резултата.

В 39-ата минута, Дефоу  чукна покрай вратаря, но защитник изби точно на голлинията. Пръв до топката след това обаче достигна Клинт Демпси, който направи добавка на празна мрежа, удвоявайки резултата.

Саутхямптън успя да върне един гол в 65-ата минута, когато когато Джей Родригес от малък ъгъл направи добавка при отбила се топка на празна врата, оформяйки крайния резултат - 1:2.

След този мач, „светците" са на предпоследното място в класирането, а Тотнъм са на 4-ата позиция.

В друг мач от 9-ия кръг, Нюкасъл успя да стигне до много важна домакинска победа с 2:1 над Уест Бромич.

Попаденията за домакините бяха дело на Демба Ба и Папис Сисе, а голът за гостите бе дело на Ромелу Лукаку.

След този двубой Нюкасъл събра 13 точки в класирането и е 10-и, докато УБА е с 14 пункта и е 8-и.