Тотнъм се разправи подобаващо със сензацията сред новаците във Висшата лига, спечелили възможност за изява в най-високото ниво на английския футбол - Хъдърсфийлд.

Тимът на Маурисио Почетино не показа ни най-малка доза съжаление и по безкомпромисен начин показа на иначе много симпатичния състав, че място за сантименти към добрата им до момента статистика в Премиършип няма.

"Шпорите" надиграха опонента си с категоричното 4:0, като отново на висота в редиците на състава бе лидерът на тима Хари Кейн.

Снимка 315292

Английският национал се отчете с две попадения на сметката си, като само липсата на достатъчно късмет го лиши от поне още толкова.

Нападателят откри резултата още преди да е изтекла 9-ата минута от сблъсъка (за радост на онази част от по-импулсивните залагащи на футболни срещи фенове), а до 24-ата вече бе реализирал и втория си гол в мача.

Между двете солидни изяви на Кейн, място намери и Бен Дейвис, разписал се за 2:0 в 16-ата минута от двубоя.

Снимка 315291

През второто полувреме и двата тима намалиха драстично оборотите и гостите се поздравиха с напълно заслужена победа, която стана още една идея по-категорична в 90-ата минута, когато точен бе и Сисоко.

Успехът бе под номер 4 за тях през сезона, като събраният от тима актив, считано към момента, възлиза на 14 пункта. Така те временно са пред Челси, заемайки третото място в таблицата, но разбира се всичко това е при уговорката, че "сините" все още не са изиграли двубоя си от текущия кръг - срещу Манчестър Сити.

Поражението бе второ за домакините в елита на страната, от началото на кампанията. Те разполагат с 9 точки, като остават в 10-ката на класирането.