Тотнъм спечели първото голямо дерби от този кръг във Висшата лига. "Шпорите" буквално унищожиха по най-бруталния начин тима на Ливърпул, побеждавайки с 4:0. Головете за тима на Хари Реднап нанизаха Адебайор (два пъти), Дефоу и Модрич.

Момчетата на Кени Далглиш пък играха повече от неадекватно през целия мач. За капак на трагичната си игра, те завършиха и с 9 души на терена, след като с безумно глупави червени картони бяха изгонени Чарли Адам и Мартин Шкъртел.

Тотнъм започна много силно мача и атакуваше неуморно от първата минута. Още в 7-ата минута натискът даде резултат. При една атака, Джармейн Дефоу загуби топката пред наказателното поле. Модрич обаче я засече и с много красив удар в сглобката буквално препарира Пепе Рейна - 1:0.

Този гол сякаш окрили още повече домакините, които продължиха да атакуват мощно. В 14-ата минута Нико Кранчар стреля от границата на наказателното поле и испанският страж на Ливърпул като по чудо спаси топката.

Още с първата си атака в мача обаче Ливърпул даде шанс за обрат. Луис Суарес успя да вкара гол за 1:1 в 18-ата минута, но при преди попадението при паса на Керъл към уругваеца имаше засада.

В 26-ата минута Агер се контузи, а малко по-късно Чарли Адам направи безумен фаул и бе изгонен с втори жълт картон. Това съвсем обърка гостите завършиха без отправен удар във вратата на съперника.

Дефоу направи фрапиращ пропуск още с подновяването на играта. В 63-ата минута обаче мачът на практика приключи. Мартин Шкъртел бе изгонен с втори жълт картон и момчетата на Кени Далглиш останаха 9 на терена.

Оттук до края на мача домакините имаха само една цел - да унижат Ливърпул и в крайна сметка успяха. В 66-ата минута първо Дефоу успя да вкара и окончателно сложи точка на спора.

Най-новото попълнение на Тотнъм Адебайор пък добави нови две попадения, като при втория гол дори и Рейна вече не знаеше къде се намира.

Така Ливърпул записа много срамна и тежка загуба, която може сериозно да се отрази на амбициите за зона "Шампионска лига".

ТОТНЪМ - ЛИВЪРПУЛ 4:0
1:0 Модрич (7), 2:0 Дефоу (66), 3:0 Адебайор (68), 4:0 Адебайор (93)