Тотнъм записа седма поредна победа във Висшата лига, след като прегази тима на Уотфорд с 4:0. Този триумф доближи "шпорите" на 4 точки от лидера във временното класиране Челси, който днес гостува на Борнемут.

Добрата новина за домакините бе завръщането на Хари Кейн, който бе оставен на резервната скамейка за началото на срещата и се появи в игра чак в 60-ата минута.

Снимка 287631

Точни за разгромната победа на Тотнъм бяха Деле Али, Ерик Дайър и Сон Хюн-Мин, който се разписа два пъти.

Снимка 287629

Първата част на срещата завърши с класически резултат за Тотнъм. Противно на крайното 3:0 на почивката, Уотфорд бе отборът, който владееше повече случващото се на терена през първите минути. Първата опасна атака за "шпорите" обаче, дойде още в 9-ата минута, чрез Янсен, който опита силен удар, но Гомеш бе безпогрешен. В следващите минути Тотнъм взе инициативата в свои ръце и атаките на възпитаниците на Почетино не спираха. Половин час след първия съдийски сигнал, отново Янсен имаше шанс да изведе Тотнъм в резултата, но нацели единствено гредата.

В 33-ата минута Деле Али отбеляза фантастичен гол от далечна дистанция! Защитата на Уотфорд изпусна халфа, който навлизаше по левия фланг и успя чудесно да се възползва от оставеното му пространство, като не остави абсолютно никакви шансове на вратаря на "стършелите".

Шоуто на "Харт Лейн" тепърва започна, като не бяха изминали и 6 минути от гола на Деле Али, когато Ерик Дайър отбеляза от прекрасно воле.

В 44-ата минута Сон Хюн-Мин оформи крайното 3:0 на полувремето. Кореецът стреля от 30 метра със силния си ляв крак и утрой преднината на Тотнъм.

Второто полувреме по нищо не се различаваше от първата половина на двубоя. Отново Тотнъм бе отборът, който доминираше изцяло и логично само 10 минути след началото резултатът вече бе 4:0. Сон Хюн-Мин получи чудесен пас от Ериксен и наниза своето попадение №2 в мрежата.

След поредния гол на сметката на "шпорите" темпото на терена отслабна. В 80-ата минута отново Хюн-Мин получи шанс да оформи своя хеттрик, но ударът му бе спасен от Гомеш. Няколко минути по-късно Сон бе намерен на скорост от Кейн, но пропусна. До края на "Уайт Харт Лейн" не се случи нищо интересно от страна и на двата отбора, като Уотфорд дори не опитваше да отбележи почетно попадение.