Отборът на Тотнъм затвърди добрата си форма с нов успех. Възпитаниците на мениджъра Хари Реднап, които стигнаха и до 1/8 финалите в турнира на Шампионска лига и ще се изправят срещу италианския колос Милан, победиха макар и трудно с 2:0 Нюкасъл. "Шпорите" играха с човек по-малко около 25 минути.

Първото полувреме бе доста скучно и не предложи кой знае какви емоции на публиката на "Уайт Харт Лейн". Все пак, приемуществото бе в полза на Тотнъм, които чрез Павлюченко изпуснаха най-чистото си положение за гол.

Отново Павлюченко изпусна нова чиста ситуация за гол в първата минута на втората част. Нямаше прошка обаче в 57-ата минута. Тогава Аарън Ленън проби светкавично по десния фланг и със страхотен диагонален удар по земя откри резултата - 1:0.

В 65-ата минута дойде и най-спорния момент в мача. Тиоте фаулира грубо Модрич и вместо да получи картон, бе изгонен Кабул, който се нахвърли на играча на Нюкасъл. Това обаче не помогна много на "свраките" и те не създадоха кой знае какви ситуации до края на срещата. Вместо това, в 75-ата минута Гарет Бейл сложи точка на спора с хубав гол за домакините, оформяйки крайното 2:0.

В друг мач от кръга Фулъм пречупи неочаквано лесно Стоук Сити като гост. Беърд се разписа още в 4-ата и 10-ата минути, а след това силите на домакините не стигнаха за нещо съществено и те записаха загуба.