Отборът на Тотнъм стана поредният елитен тим, класирал се за полуфиналите на турнира ФА Къп.

Това се случи по доста категоричен начин, като подобно на вчерашната изява на същата фаза от надпреварата на Арсенал, днес и този лондонски състав разгроми съперника си.

"Шпорите" се наложиха с 6:0 над Милуол, като попаденията в тяхна полза бяха дело на Ериксен, Деле Али, Янсен и Сон, вкарал хеттрик във вратата на опонента.

Снимка 263962

Източник: EPA/БГНЕС

Домакините действаха като по план, вкарвайки два от головете през първата част, а бяха и също толкова успешни в рамките на вторите 45 минути.

Головата сметка за Тотнъм откри Ериксен, след малко повече от половин час игра.

Четири минути преди почивката предимството на тима бе удвоено, а в прегръдките на съотборниците си се оказа Хьон-Мин Сон.

Отново той бе точен за 3:0 в 54-ата минута от двубоя, а окончателна точка на "спора" поставиха Деле Али, който се разписа след 72 минути игра, Янсен, вкарал 7 минути по-късно, както и Сон. Последният оформи хеттрика си в даденото от съдията продължение.

Участието си в полуфиналната фаза на турнира вече осигуриха съставите на Арсенал и Манчестър Сити.

Гвоздеят в програмата от този етап от турнира е утре, от 21:45 часа, когато Челси се изправя срещу Манчестър Юнайтед.