Тотнъм победи с 1:0 Уулвърхямптън в първи мач от третия кръг на английската Висша. лига. Успехът изкачи "шпорите" поне временно начело в класирането със седем точки.

На "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" в Лондон единственото попадение падна в 64-тата минута, когато Хари Кейн се разписа с глава след центриране от корнер. За английския национал попадението е 185-о във Висшата лига и с него той изпревари бившия нападател на Манчестър Сити Серхио Агуеро. До момента англичанинът и аржентинецът разделяха първото място в класацията за най-много голове в английския шампионат с екип на един отбор.

Джейми Варди подписа нов договор с Лестър

До 2024 година

През първите 45 минути двата отбора не предложиха нищо запомнящо се, но в началото на втората част домакините от Тотнъм осъществиха сериозен натиск. В 52-рата минута удар с глава на Кейн намери напречната греда на вратата на гостите, а при добавката шутът на Хюн-мин Сон с левия крак бе уловен от вратаря Жозе Са.

Десетина минути по-късно Сон отново се озова на добра позиция, но ударът му от малък ъгъл се удари от външната страна на гредата на "вълците".

В 64-тата минута натискът на "шпорите" се увенча с успех. Сон центрира от корнер към близката греда към Иван Перишич, който технично продължи зад гърба си с глава топката и тя попадна у непокрития Кейн, който от около метър нямаше как да сбърка.

До края на двубоя Уулвърхямптън хвърли сериозни усилия в търсене на гол, но футболистите на Тотнъм успяха да затворят всички празни пространства в отбраната си и не позволиха да се стигне до изравняване.

След поражението "вълците" остават на 14-о място в класирането с една точка и един отбелязан гол в три срещи.