Тотнъм победи Нюкасъл с 3:2, в предпоследния мач от осмия кръг на Висшата лига. С тази победа "шпорите" се изравниха с Брайтън на четвърто място, като двата отбора имат по 15 точки.

Ерата на саудитските босове започна добре за "свраките", но днес тимът загуби. Калъм Уилсън прониза Лорис след 120 секунди игра, за голямо удоволствие на 52 000 зрители в Сейнт Джеймс Парк.

Уест Хем победи Еветън с 1:0 във Висшата лига

Уест Хем превзе "Гудисън Парк"

Двубоят не донесе много интрига,

До края на полувремето Тотнъм направи пълен обрат. Ндомбеле вкара хубав изравнителен гол в 17-ата минута, а пет минути по-късно Кейн даде преднина на Тотнъм.

В 40 -ата минута фен се срина на трибуните. Мачът беше спрян, съдията Андре Маринър изпрати играчите в съблекалнята. Лекарите се намесиха навреме, след оказаната помощ, фенът беше прехвърлен в болницата в стабилно състояние

.Съдията удължи първото полувреме за седем минути, а на третата минута Сун увеличи на 1:3.

През второто полувреме Нюкасъл остана с един играч по-малко. Джоджо Шелви влезе на терена в 60-ата минута, а в 83 -та поради втори жълт картон напусна мача. До края Дайър вкара комичен автогол и фиксира крайното 2:3.