Тотнъм и Жозе Моуриньо си поеха глътка въздух след края на негативната им серия в Премиър лийг. Този следобед "шпорите" постигнаха важен успех в борбата си за Топ 4, побеждавайки лесно у дома коравия тим на Бърнли с 4:0.

Любопитното в английската столица бе проблясъкът на Гарет Бейл, който въпреки неразбирателството си с треньорския щаб, съумя да изпъкне с две попадения в мрежата на гостите. Всяко едно от тях дойде след асистенции на корееца Сон.

Арсенал победи Лестър с 3:1 във Висшата лига

Арсенал с пълен обрат срещу Лестър

Лондончани са на 9-ото място с 37 точки

Останалите голове във вратата на Ник Поуп бяха реализирани от Хари Кейн и Лукас още до почивката.

Триумфът на Тотнъм можеше да бъде и още по-изразителен, но след почивката Сон и Хари Кейн не успяха да намерят целта при изгодни ситуации. Бърнли пък се размина с почетно попадение заради неумението на Матей Видра да реализира с глава от удобна дистанция.

Астън Вила победи Лийдс с 1:0 във Висшата лига

Непредвидимият Лийдс този път донесе тъга на своите фенове

Астън Вила удари йоркширци като гост

Победата изкачи "шпорите" до осмото място във временното класиране с 39 точки. Бърнли е под №15 с 28 пункта.

Нюкасъл и Уулвърхямптън завършиха 1:1 във Висшата лига

"Свраки" и "вълци" не излъчиха победител в късния съботен мач от Висшата лига

1:1 между Нюкасъл и Уулвърхямптън

В следващия кръг на столичани предстои градско дерби с Фулъм, докато загубилият днес клуб играе с Лестър.

ТОТНЪМ - БЪРНЛИ 4:0

1:0 Бейл (2"), 2:0 Кейн (15"), 3:0 Лукас (31"), 4:0 Бейл (55")