Тотнъм успя да постигне трудна победа в лоднонското дерби с Фулъм. В мач от поредния кръг във Висшата лига "шпорите" изиграха не особено силен мач, но въпреки това триумфираха с 3:1.

Успехът е още по-труден и ценен, тъй като бе изкован, въпреки че на резервната скамейка го нямаше мениджърът на тима Хари Реднап. Английският специалист претърпя през седмицата операция на сърцето и ще отсъства в следващите няколко седмици от тренировките и мачовете на клуба.

Иначе Фулъм предложи сериозно предизвикателство на съгражданите си от Тотнъм. Още във 2-ата минута Стив Сидуел беше много близо до гол, след като засече с глава центриране от корнер, но Брад Фридъл успя да избие.

Въпреки силният старт на домакините, играчите на Тотнъм стигнаха първи до гол. В 10-ата минута Кайл Уокър поде атака, след което подаде към Ленън. Крилото стреля слабо и ударът бе отразен от Шварцър. Топката обаче попадна в Бейл, който също стреля неточно, но Крис Беърд протегна крак и след неговата намеса топката влетя в мрежата.

Въпреки гола, Фулъм продължи да стои по-добре на терена и да пропуска по-добрите положения за гол. Демпси имаше златен шанс, но не успя да възстанови равенството.

Вместо това, Тотнъм вкара втори гол до почивката. Гарет Бейл пусна към набралия скорост Арън Ленън, който влезе в наказателното поле, финтира бранител и вкара за 2:0 в полза на гостите.

През втората част пред вратата на Фридъл се заредиха положение след положение. Дембеле, Рийзе и Беърд пропуснаха да вкарат. След такъв натиск обаче, гол нямаше как да не падне.

Той дойде в 57-ата минута. След ъглов удар Ледли Кинг не изчисти добре една топка, която се отби в гърба на Кабул и влезе в мрежата.

До края на мача обаче играчите на Тотнъм се окопитиха и не допуснаха обрат. Нещо повече - в добавеното време Джармейн Дефоу дори успя да вкара трети гол за тима на Хари Реднап.