Отборът на Тотнъм записа ново разочароващо поражение на своя „Уайт Харт Лейн", след като в двубой от 11-ия кръг отстъпи с 1:2 пред Стоук Сити. По този начин момчетата на Маурисио Почетино регистрираха втора поредна домакинска загуба и остават във втората част на таблицата с едва 4 победи от началото на сезона.

Гостите от Стоук изиграха отлично първо полувреме, в което стигнаха до аванс от два гола. Бившият испански национал Боян Къркич откри резултата още в 6-ата минута, след като направи фантастична самостоятелна акция, която приключи с точен удар от 20 метра.

В 33-ата минута Уолтърс бе намерен отлично в полето от Диуф и покачи на 0:2. След почивката „шпорите" се хвърлиха в атака и в 77-ата минута успяха да върнат едно попадение, с което и интригата в двубоя. Роуз намери в полето Шадли, който с удар от въздуха в стил „Ван Бастен" за малко да скъса мрежата - 1:2.

Малко по-късно обаче лондончани останаха с човек по-малко, след като червен картон получи защитникът Ноутън. До края нови попадения нямаше и Стоук си заслужи пълния актив точки от този мач.

В друг мач от кръга четвърта поредна победа постигна Нюкасъл. „Свраките" надвиха с 2:0 като гост Уест Бромич. Съндърланд и Евертън пък не излъчиха победител - 1:1.