Тотнъм спечели домакинството си на Манчестър Юнайтед, в срещата между два от грандовете на английския футбол от 37-ия кръг на Висшата лига.

Последната битка на легендарния "Уайт Харт Лейн" завърши при резултат 2:1 в полза на домакините. Точни за тях бяха Уаняма и Кейн, докато почетния гол за гостите реализира ветеранът Уейн Рууни.

Уаняма даде преднина на столичани след само 6 минути игра, като това бе и единственият гол за откриващите 45 минути.

През второто полувреме Хари Кейн понамали интригата с попадението си 4 минути след почивката.

Снимка 293840

Рууни все пак възобнови напрежението в Лондон, разписвайки се за 2:1, 19 минути преди последния съдийски сигнал. Нова промяна в резултата обаче така и не бе записана.

Сблъсъкът беше достатъчно оспорван и драматичен, като същевременно бе лишен от груби, неспортсменски прояви, в преобладаващата част от времето.

За сметка на това налични бяха скоростни акции и към двете врати, което предвид липсата на част от основните изпълните за "бели" и "червени" беше достойно за уважение.

Снимка 293839

Заместниците на някои от обичайните звезди блеснаха не по-малко ярко, като мачът определено се получи.

Преди началото Юнайтед имаше теоритични шансове за класиране в Топ 4, но за тази цел трябваше да победи днес, както и в оставащите си две срещи, а същевременно да се надява на издънки на тимовете, които са по-нагоре в класирането.

Планът не се сбъдна съгласно очакванията.

Снимка 293837

"Спърс" пък изглежда най-сетне "бетонираха" второто място в таблицата, като имат цели 8 точки аванс пред третия в класирането Манчестър Сити.

След 118 години: Тотнъм си взима последно сбогом с "Уайт Харт Лейн"

Днес "шпорите" приемат Манчестър Юнайтед

Домакините останаха без контузените Ламела, Уинкс и Картър-Викър за днешната среща, докато кадровите проблеми за гостите бяха далеч по-сериозни и те не можеха да разчитат на Шоу, Рохо, Ибрахимович, Фосу-Менса и Йънг, които са твърдо аут заради контузии, както и на наказания Фелайни.

За капак, Пол Погба също не игра заради смъртта на баща си.

Почина бащата на Пол Погба

Пол Погба загуби своя баща

Фасу Погба напусна този свят на 79-годишна възраст

Предишната победа на лондончани в последните 16 мача срещу този противник дойде през миналия сезон, когато "шпорите" записаха успех с 3:0. Днес те отчасти повториха своето постижение.

Жозе Моуриньо пък така и не успя да победи Тотнъм на емблематичния "Уайт Харт Лейн".