Тотнъм пропусна чудесна възможност да скъси преднината на втория Манчестър Юнайтед. "Шпорите" не успяха да победят домакина си Суонзи, завършвайки при 1:1 в среща от 19-ия кръг. Столичани обаче имат и отложен двубой с Евертън.

Лондончани поведоха само минута преди почивката след попадение на завърналия се от контузия Рафаел ван дер Ваарт. Скот Синклер обаче вдигна на крака "Либърти Стейдиъм", когато в 84-ата беше точен за крайното 1:1.

С ремито "шпорите" остават трети с 39 т., на шест от втория Юнайтед. Новакът в елита пък заема 14-ата позиция с 20 т.

Другият лондонски тим Фулъм направи още по-сериозна издънка при визитата си на Норич. Всичко за възпитаниците на Мартин Йол започна чудесно, след като още в 7-ата минута Орландо Са отбеляза за 1:0. Изглеждаше, че гостите ще успеят да устискат финалния щурм на Норич. В 94-ата обаче отбраната се пропука, а от това се възползва Саймън Джексън за крайното 1:1.

Ремито остави Норич на 10-а позиция с 22 точки, докато лондончани са с две по-малко на 13-о място.

Мартин Петров и Болтън ще завършиха годината на дъното във Висшата лига. Марто записа цял мач при равенството 1:1 с другия борещ се за оцеляване Уулвърхемптън. В средата на първата част Рикетс изведе Уондърърс напред, но в началото на второто полувреме Стивън Флетчър отбеляза поредния си гол за "вълците" от началото на сезона, с което донесе точката на тима си. С нея Уулвс е на 16-а позиция със 17 точки, който има и следващия КПР. Болтън е на дъното с 13 т.