Тотнъм спечели гостуването си на Бърнли с 2:0 и се възползва от грешната стъпка на лидера Челси, намалявайки изоставането от него на седем точки.

Челси се издъни у дома и върна интригата за титлата

"Сините" паднаха от Палас

Въпреки липсата на контузения топреализатор Хари Кейн, головата мощ на лондончани не беше повлияна и те реализираха необходимите им за успеха попадения чрез Ерик Дайър и Хьон Мин Сон.

След нулево първо полувреме, развръзката остана за втората част. И в него "шпорите" бяха по-активните, но Бен Дейвис и Кристиян Ериксен не можаха да се възползват от хубавите ситуации пред вратата на Бърнли.

Но тази упоритост на гостите нямаше как да не даде резултат. В 66-та минута последва центриране от корнер, при което Джеф Хендрик от домакините подаде на Ерик Дайър на стрелкова позиция и той нямаше как да сбърка - 1:0.

А всичко приключи само 11 минути по-късно. След като играчите на Бърнли се бяха хвърлили напред да търсят изравняването, допуснаха няколко опасни контри. И при една от тях в 77-та минута Деле Али беше изваден зад защитата и пусна на празна врата на връхлитащия Хьон Мин Сон и кореецът вкара един от най-лесните голове в кариерата си - 2:0.