Тотнъм не допусна изненада и победи Блекбърн с 1:0 на „Иууд Парк" в мач от междинния 25- кръг. С успеха „шпорите" продължават гонитбата с отборите от Топ 4. Спърс са 5-и, с 41 точки, на 3 от четвъртия Челси.

Мачът бе напрегнат, с много положения и пред двете врати. В крайна сметка обаче по-голямата класа на лондончани си каза думата и те измъкнаха трите точки.

Тотнъм повече още в 4-ата минута. Ван дер Ваарт центрира в пеналта, там Крауч се пребори със Самба и насочи топката във вратата.

Блекбърн бе много близо до изравняването в последните секунди на мача, но младата надежда Хойлет не успя да преодолее Гомеш.

В друг мач от кръга днес Болтън би Уувърхемптън с 1:0. В герой за Уондърърс се превърна новото попълнение Даниел Стъридж, който донесе трите точки в 90-ата минута. Мартин Петров така и не се появи в игра.