Отборът на Нюкасъл стартира успешно новия сезон във Висшата лига, след като се наложи с 2:1 над състава на Тотнъм в един от най-интересни сблъсъци от първия кръг на английския шампионат.

Демба Ба откри за "свраките", но Джърмей Дефоу успя да изравни. Дузпа за нарушение срещу Хатем бен Арфа обаче бе изпълнена точно от самия него за крайния успех в полза на домакините.

Първият шанс в мача бе на сметката на домакините, но 21-ата минута изстрел на Папис Сисе, който срещна крака на Демба Ба не успя да намери мрежата. Тотнъм отговори 5 минути по-късно чрец Сигурдсон, но Крул се намеси добре.

В 32-ата минута Дефоу нацели страничната греда, е няколко минути по-късно Гарет Бейл успя да прехвърли Крул с глава, но топката кацна върху горната греда.

Второто полувреме обаче започна по най-добрия начин за Нюкасъл, след като в 54-ата минута Демба Ба овладя една изчистена топка и със страхотен завършващ удар откри резултата в полза на своя тим.

В 76-ата минута, Джърмейн Дефоу успя да изравни. Англичанинът бе най-съобразителен след изстрел на Галас, избит от Крул с крак и прати топката в мрежата за 1:1.

Радоста на гостите от Лондон бе кратка, тъй като в 79-ата минута Бен Арфа успя да се провре между Ван дер Ваарт и Ленън, падна на земята, а главният съдия посочи бялата точка. Французинът взе топката в ръце и не сгреши, извеждайки за втори път "свраките" напред в резултата, като този път Тотнъм нямаше време да се върне в мача.

Така Андре Вилаш-Боаш стартира със загуба своя втори период начело на отбор от Висшата лига, след като през миналата година се провали начело на Челси.