Тотнъм излъга последния Уест Бромич Албион с 1:0 на своя „Уайт Харт Лейн" в двубой от 34-ия кръг на Висашта лига. Първа опасна атака организириха играчите на УБА в 4-ата минута. Ледли Кинг изчисти центриране на Корън, но топката попадна в Пол Робинсън, който мигновено опита далечен удар с левия крак. На пътя на кълбото застана Чорлука и след рикошета се получи ъглов удар.

Лондончани организириха изкуствени засади за госта си, в които попаднаха Валеро и Форчън. Тотнъм овладя устрема на УБА около 20-ата минута и наложи своето темпо в мача. Джинъс опита да се разпише в 24-ата минута, пробвайки удар от лявата зона наказателното поле, но Карсън успя да избие. Топката попадна в Аарън Ленън, който стреля встрани от вратата.

Руският нападател на домакините Роман Павлюченко направи два пропуска в 33-ата и 35-ата минута, стреляйки над и вдясно от вратата на Карсън. След него късмета си опитаха и Лука Модрич и Аарън Ленън, но отново безуспешно.

Тотнъм поведе с гол на Джърмейн Джинъс в 43-ата минута. Нападателят получи пас отдясно от бранителя Ведран Чорлука и пробва далечен удар с десния крак. Топката спря в мрежата, прелитайки през долния десен ъгъл, за вдигне трибуните на „Уайт Харт Лейн" на крака.

Второто полувреме започна с превес на гостите, като Марк-Антоан Форчън направи пропуска до 50-ата минута. Тотнъм реагира и на свой ред застраши вратата на Карсън с удари на Аарън Ленън. Двамата мениджъри направиха смени в атаките си в търсене на ново попадение, но то така и не падна.

„Шпорите" заложиха на центрирания, с които защитата на Уест Бромич успя да се справи. Гостите обаче имаха проблем в организацията на опасни пробиви към Гомеш, който спаси всичко, което беше в рамките на вратата му.

Тотнъм - Уест Бромич Албион 1:0 (1:0)

1:0 Джинъс (43 мин)

Тотнъм: Гомеш, Чорлука, Уудгейт, Кинг, Асу-Екото, Ленън, Паласиос, Джинъс, Модрич, Павлюченко (65 мин - Дефоу), Кийн

УБА: Карсън, Цуиверлоон, Мартис, Олсон, Робинсън (58 мин - Симпсън), Корън, Валеро (77 - Тешейра), Грийнинг, Брънт, Мулумбу (68 - Менсегуез), Форчън

Жълти картони: Паласиос (Т)

Съдия: Роб Стайлс
Стадион: „Уайт Харт Лейн"