Тотнъм се върна на победния път във Висшата лига по категоричен начин, след като "шпорите" съсипаха от бой Стоук Сити. Лондончани биха със звучното 5:1, като над всички бе Хари Кейн, който се отчете с две попадения за тима на Маурисио Почетино.

Срещата не предвещаваше чак такъв разгром, тъй като домакините се оттеглиха на почивка с преднина от едва един гол. Той дойде след автогол на Райън Шоукрос, който засече топката в собствената си врата в средата на второто полувреме.

През втората част обаче "шпорите" се развихриха и буквално унщижоха своя съперник.

В рамките на няколко минути Хюн-Мин Сон и Хари Кейн убиха интригата в мача след попадения във вратата на Джак Бътланд дошли в рамките на по-малко от 120 секунди. Първо Сон бе точен в 53-ата минута, а малко след това и английският голаджия записа името си сред голмайсторите.

Пак Хари Кейн бе точен в 65-ата минута, Кристиян Ериксен направи резултата 5:0 четвърт час преди края на мача. До неговия край все пак гостите от Стоук стигнаха до почетно попадение чрез Шоукрос, който този път вкара в точната врата.

Победата прати "шпорите" на пето място с актив от 28 точки. Толкова има и градският съперник Арсенал, който обаче е с мач по-малко.

Тотнъм - Стоук 5:1

1:0 Шоукрос 22-авт.'