Отборът на Тотнъм направи нова решителна крачка към европейските клубни турнири, след като надви като гост Стоук Сити с минималното 1:0 в двубой от 36-ия кръг на Висшата лига.

Единственото попадение падна в 33-ата минута и бе дело на Дани Роуз, а домакините играха с човек по-малко от 52-ата минута, след като Шоукрос бе изгонен след втори жълт картон.

„Шпорите" са на 6-то място с 66 точки след този мач, като отборът намали значително шансовете на Ман Юнайтед да го измести и направи поредна крачка към финиш на въпросната позиция и класиране за Лига Европа.

В друг мач от кръга Суонзи разби с 4:1 Астън Вила на своя „Либърти Стейдиъм" и си гарантира и на теория място в Премиърлийг и през следващия сезон.

За сметка на това напрежението върху бирмингамци се увеличава, тъй като те остават близо до опасната зона. В основата на успеха на „лебедите" бе Джонджо Шелви, който вкара изключителен гол в 26-ата минута, и асистира за други две попадения на домакините.

Вилфред Бони добави два гола, а Пабло Ернандес също се разписа за изразителния успех. Габриел Агбонлахор вкара почетното попадение за гостите. Българското крило на Астън Вила Александър Тонев не взе участие в мача.