УЕФА обяви, че английският Тотнъм няма да играе в Шампионската лига по футбол, ако съперникът им във Висшата лига Арсенал спечели трофея на 17-ти май, когато е финалът срещу
Барселона.
"Опасявам се, че трябва да кажа на Тотнъм, че няма алтернативен вариант", обясни изпълнителният директор на европейската футболна централа Ларс-Кристер Олсон.
Тотнъм в момента е на четвърто място във временното класиране на Висшата лига в Англия, което обикновено дава място в предварителния кръг на Шампионската лига.
Ако Арсенал обаче успее да победи Барселона, автоматично влиза в най-престижния и
комерсиален турнир на Стария континент като носител на трофея, а за Тотнъм остава съмнителната утеха през следващия сезон да играе за Купата на УЕФА.
Кръг преди края на английското първенство Тотнъм води с четири точки пред петия Арсенал, който обаче има мач по-малко.
Правилото, което ощетява Тотнъм беше въведено след като миналата година Ливърпул спечели Шампионската лига. Тогава четвърти във Висшата лига беше Евертън.
Както е известно миналата година беше направено изключение и бяха допуснати и двата състава, но при условието, че това е прецедент, който няма да бъде повторен.
"Този път сме подготвени. Определихме правилата и ще ги спазим. Разбира се, за Тотнъм ситуацията е трудна и решението е трудно, но Англия ще има право на само четири отбора в Шампионската лига и Арсенал ще получи покана да участва, ако спечели трофея", каза Олсон.
dendo
на 08.05.2006 в 08:50:06 #33Край.Няма Тоттнъм няма никой.Барселона ще намчка всички и това е баце.Мисля че футбола все пак трябва да има някаква логика.Това са отборите Арса и Барса.Но само Барса все пак.
dendo
на 08.05.2006 в 08:49:28 #32Край.Няма Тоттнъм няма никой.Барселона ще намчка всички и това е баце.Мисля че футбола все пак трябва да има някаква логика.Това са отборите Арса и Барса.Но само Барса все пак.
ManU Fenka
на 04.05.2006 в 18:45:56 #31все пак сезона оште не е свършил, из4акаите да свърше и щте видим кои щте е 4-ти. зашто само споменавате ма4а които остава на тотнъм погледнете и ма4овете дето оставът на арсенал тази ве4ер ман.сити и после уиган
все пак успех на арсенал на финала пак нека по добрият отбор спе4ели. 
deja_vu
на 04.05.2006 в 15:57:36 #30spur_me_on Здравей отново :-) Че да ти кажа само, че просто не сте от класата на Арсенал, вярно е че в момента сте 4-ти но както каза някой по - долу все пак има още един мач, а ако трявба да се вярва е английския футбол не вярвам Уест Хям да искат да завършат един бих казал добър за тях сезон със загуба в къщи. От друга страна искреено ви пожелавам да станете 4-ти както и Арсенал да вкарат на Барселона гол между 15-25 мин тогава ако Барса обърне мача аз никога няма да пиша по форуми. А и забравих да спомена че ви пожелавам да си купете Бербатов. А ние на мястото на Ари да си вземем един Торес или Тевес. Така стига с пожеланията ако някой може да кажа дали някоя диема ще дават Арсенал - Ман. Сити ще съм му благодарен
tipsy
на 04.05.2006 в 13:01:19 #29Намръщения Гатузо, грубияна Стам...идеалния отбор за вас да не е само от нападатели ве?!Като видях Барса къв голов спектакъл изнесоха на полуфинала в ШЛ онемях направо не бях гледал такова нещо...Фен съм на Милан и те наистина бяха безидейни(отвратилно слаб Пирло и ужасно дълги крака на Едмилсон срещу Кака
) обаче пък същото може да се каже до голяма степен за Барса и това се дължи не на факта че отборите нямат креативни играчи(дори са им в повече
)а на това че гледаха да играят на сигурно и спазваха тактическите указания на треньорите. В футбола винаги ще има защита и нападение а за да си защитник трябва да си намръщен и груб просто няма начин иначе
Разни защитници модели на бельо въобще не са защитници за мене(като моя приятел Серхио Рамос от Реал М на които също симпатизирам).Но мисля че не това е темата и колкото до Тотнъм и Арсенал мога да кажа че и двата отбора заслужават да играят в ШЛ обаче няма как. Който и от двата да е обаче ще предложи достатъчно добър футбол сигурен съм.
Joe
на 04.05.2006 в 11:13:29 #28Много глупаво решение !!!
homo ludens
на 04.05.2006 в 10:58:06 #27момци от тотнъм - и да играете и да не играете в шл разликата ще е 2 или 4 мача, така че не ревете с пълно гърло, никой няма да разбере дали играете или не в шл, докато тим като арсенал ще липсва. но вие сте толкова задръстени, че ви убягват тези истини. място за тревога няма - арсенал взема тенекията и шпорите ще спорят с говедата от гелзенкирхен !!!
Eric_Draven
на 04.05.2006 в 10:52:55 #26Мисля, че има специално произведени вибратори с емблемата на Барселона - феновете на Тотнъм могат да се снабдят с тях ако желаят. Колкото до темата - аз съм човек, който изчаква докрая. Нека да мине Уест Хям - Тотнъм, защото там шпорите може и да не могат да вкарат гол, докато лежи противников играч. Иначе ви предлагам да наблегнете на мнението на Джерард. Фокс, не, най-справедливо ще е догодина Ювентус да вземе ШЛ. С тези тае-бо движения ги виждам шампиони аз... Буквално ще УБИЯТ всички по пътя си...
Amerikanec
на 04.05.2006 в 10:52:50 #25Прав си dendo - и на мене ми е писнало да гледам намръщения Гатузо, гръбияна Стам, въобще всички мутри от Милан,Интер,Челси и другите свински отбори чието място не е в шампионската лига! Само Барса!
spur_me_on
на 04.05.2006 в 10:06:26 #24Dragi mi deja-vu, Goons sa mlad otbor-verno e,SPURS i te sa mlad otbor- napraviha uspeshni seasoni sami po sebe si... ala dumata mi beshe za UEFA- te prosto se nas**ha za porededn pyt. A na nas,millionite fan-ove na SPURS ne ni ostava nishto drugo osven da podkrepim moshtno Barca na May 17. COYS
dendo
на 04.05.2006 в 09:57:22 #23Абе момчета честно да ви кажа крайно време е във футбола да има справедливост.Не че съм за Барса,но каквото и да си говорим те са най-добрият отбор в момента и заслужават.Минали години които са били по добри аз съм си признавал,ама тая година просто разцепват наред.Футбола е за да ни радва и да се забавляваме.Както се казваше по надолу писна ми от Гатузо,Стам,Давидс,Хупия.Такива играчи не забавляват хората.Футбола е шоу.Трябва да се играе от футболисти които мислят и играят за публиката.Само Барса.
FootballFen
на 04.05.2006 в 09:46:39 #22ЕЕЕ това е супер несправедливо, сега вече повече от всичко искам арсенал да загубят финала!!! Момчетата на тотман си заслужиха мястото , а сега ако не влезнат в шл ще е супер тъпо според мене!
deja_vu
на 04.05.2006 в 09:38:04 #21Виж сега spur_me_on Това че арсенал натрупаха загуби е в следсвие че и те са млад отбор, в същност оказаха се млад след като имаха безброй контузии. А и време беше да направят сезон в европа за сметка на англия, лошото е че трявбаше да бъдат 3-ти най много 4-ти а те допуснаха нелепи загуби но какво да се прави, аз както и милионите привърженици на Арсенал ще сме безкрайно радостни ако Арсенал спечели КЕШ. Съжелвам за тотнам там има няколко човека които безкрайно ми харесват но правилата са си правила.... Съжелявам
dendo
на 04.05.2006 в 09:09:40 #20Както и миналата година това си е пълен смях баце.Любимите ми отбори са Барселона и Арсенал.Този финал го чакам вече 10 години,но за да бъдем справедливи Тотнъм си заслужават.Ако бяха някои посредствен отбор скъсмет и малко фенове ДА,но те са силни и са отбор с традиции.Според мен може да се направи изключение.Силно се надявам поне.
spur_me_on
на 04.05.2006 в 08:59:51 #19Vseki ima pravo da komentira kakvoto si iska... Az prosto shte kaza,4e UEFA pokazaha maloumie i neadekvatnost za poreden pyt!!! Tia pusti kinti im izpiha uma... A ina4e, ne moze golemite Tottenham Hotspur da ne izpuskat 4-toto miasto ot December nasam, a Gooner-ite narediha suma zagubi prez tva vreme,osobeno na 4uzd teren... Kyde e spravedlivostta?! Reshenieto za men e: kupuvam si flanelka na Barca i sled poslednia sydiiski signal shte ia sybleka i otdolu shte sym s tazi na SPURS... COME ON YOU SPURS!!!!!
kotrag
на 04.05.2006 в 08:00:51 #18Какъв Тотнъм,какъв Арсенал бе,6то за отбори са тва? 4ак пък и дискусия 6е водим,аре бридж... Барса,Ливърпул,на6ите два гранда,Байерн,некой друг жабар и тва е...
fox
на 04.05.2006 в 03:06:34 #17За да няма ощетени, най-добре ще е Барселона да спечели ШЛ! В края на краищата те са и настоящ, и бъдещ Шампион на Испания и показаха класа почти през целия сезон... Иначе, какво ще й е Шампионското на ШЛ, ако поне чат-пат не я печели някой действителен Шампион... Колкото до справедливостта в този случай - тя зависи най-вече от гледната точка...
Hazarta
на 04.05.2006 в 00:30:09 #16mi da napravyat dva macha mezhdu dvata otbora , edin a na Highbury i edin na White Hart Lane Pone shte stanat zdravi machove
hristos
на 04.05.2006 в 00:26:20 #15Не е честно нито еврошампиона да не може да защити титлата си нито пък класиралия се по право тим да не бъде допуснат за всичко са си виновни от УЕФА с безумията си които направиха в ш лига през годините и допускането дотам на отбори които не знаят какво е да си шампион на страната си дори ... как може еврошампиона да не може да влезе дори в четворката на собственото си първенство - че какъв еврошамипон е това тогава...
BG_in_UK
на 03.05.2006 в 23:45:14 #14До cskar и останалите: Прав си, че миналогодишния вариант не беше лош, но с едно изключение. Арсенал, ако станат шампиони трябва да играят в трети кръг вместо Спърс, а Тотнъм да стартират от първи кръг, защото шампиона все пак трябва да има предимство. Колкото до варианта - Левски на 6-то място, но победител в ШЛ, а ЦСКА с титла в БГ - няма да има никакъв проблем. Справка - когато Нотингам Форест печели своит КЕШ през 1978/79 и 1979/80, Ливърпул е шампион на Англия, но и двата отбора играят в турнира поради правилото, че шампионът винаги трябва да има правото да си защити титлата. Така че и сини и червени фенове може да са спокойни и да очакват финал ЦСКА - Левски в ШЛ след няколко години (може би светлинни)!