Ливърпул се върна на върха в Премиърлийг, след като победи с 4:0 като домакин Блекбърн в първи мач от 32-ия кръг.

Страхотен мач за мърсисайдци изигра Фернандо Торес, който отбеляза два гола в мача. Испанецът откри резултата още в 5-ата минута със страхотен гол.

Карагър центрира, Торес спря топката на гърди, обърна се и шутира неспасяемо в гoрния ляв ъгъл на вратата на Роувърс - 1:0.

В 33-ата минута отново Торес бе в прегръдките на съотборниците си. Шаби Алонсо направи добър пробив и центрира в пеналта, където Торес от няколко метра с глава не сгреши - 2:0.

В 83-ата минута резултатът стана 3:0. Датският национал Даниел Агер се разписа със страхотен удар от около 28-29 метра. Крайното 4:0 оформи резервата Нгог с удар с глава от 2-3 метра.

Така поне за няколко часа Ливърпул ще бъде лидер в Англия. Тимът на Бенитес има 70 точки и води с 2 пред Юнайтед. По-късно днес шампионът на Англия гостува на Съндърланд, като при успех момчетата на Алекс Фъргюсън ще си върнат първата позиция.

ЛИВЪРПУЛ - БЛЕКБЪРН 4:0
1:0 Торес (5')
2:0 Торес (33')
3:0 Агер (83')
4:0 Нгог (90')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Арбелоа, Карагър, Агер, Инсуа, Бенаюн, Масчерано, Алонсо, Риера, Торес (Ел Зар 74'), Кайт (Нгог 84)

БЛЕКБЪРН: Робинсън, Андрюс, Ойер, Нелсен, Живе, Мокоена (Доран 46'), Дън (Вилануева 59'), Керимоглу (Грела 66'), Уорнък, Трейси, Самба