Нюкасъл победи Челси с 3:2 в един от най-добрите двубои в Англия от началото на годината. Срещата бе съпътствана от множество обрати - домакините поведоха с 1:0, в началото на второто полувреме Челси обърна за 1:2, преди да дойде късната драма, след която Нюкасъл се поздрави с успех с 3:2.

Страхотен мач за домакините изигра Муса Сисоко, който отбеляза два гола, в това число и победното попадение в 90-ата минута.

Победата по всяка вероятност ще отдалечи още повече шампионите на Европа от първите две позиции, където са Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити. От своя страна пък Нюкасъл записа две поредни победи във Висшата лига от близо година насам.

Нюкасъл успя да открие резултата след страхотен гол на Хонас Гутиерес в края на първото полувреме. Давиде Сантон проби добре по левия фланг и центрира в полето, където Гутиерес надскочи бранител на Челси и с глава матира Чех - 1:0.

Гостите от Лондон обаче започнаха фантастично второто полувреме и само в рамките на няколко минути успяха да осъществят пълен обрат. В 55-ата минута Франк Лампард отбеляза дежурния си гол, след като с мощен удар от 20 метра не остави шанс на Тим Крул. 5 минути по-късно дойде ред и на Хуан Мата да покаже малко от магията си. Испанецът се разписа с много техничен удар с левия крак, оплитайки коженото кълбо в горния ляв ъгъл - 1:2.

Въпреки тежкия удар, момчетата на Алън Пардю не паднаха духом и продължиха да се борят, за което бяха възнаградени. В средата на второто полувреме Муса Сисоко вкара за 2:2, след като довкара една избита от Чех топка.

В последните секунди пък драмата бе пълна, а героят отново се казваше Сисоко. Полузащитникът, за когото „джордитата" платиха малко повече от 2 милиона паунда на Тулуза, получи добра топка от Сантон и с мощен удар по земя разстреля Чех - 3:2.