Челси загуби като гост от Саутхямптън в мач от 31-ия кръг на Висшата лига. „Светците" съвсем заслужено се наложиха над „сините" с 2:1.

Мениджърът на лондончани Рафаел Бенитес бе направил общо седем смени в стартовия състав, предвид тежката седмица, която чака тима.

В понеделник Челси играе с Манчестър Юнайтед за ФА Къп, а в четвъртък гостува на Рубин за Лига Европа. На върха на атаката бе поставен Фернандо Торес, който направи поредния си безличен мач. Испанецът плашеше обаче „светците" с маска на лицето, поставена заради счупения му нос.

Срещата започна по-добре за домакините. Това даде резултат в 23-ата минута, когато „светците" шокираха „сините".

Стивън Дейвид намери напредващия Джей Родригес, който стреля безпогрешно към Чех за 1:0. След попадението лондончани вдигнаха леко оборотите.

В 33-ата минута те успяха да изравнят след като Джон Тери надскочи защитата на домакините при корнер и  с глава направи 1:1.

Радостта на Челси обаче траеше само минута. Домакините отново излязоха напред в резултата след даден пряк свободен удар. Рики Ламбърт стреля силно, а стената на „сините" се пропука след като Фернандо Торес импулсивно се отмести, правейки път на топката за 2:1.

През втората част лондончани продължиха да бъдат все така безидейни в атака. Те така и не създадоха чисто голово положение и заслужено записаха загуба.

Така Челси зае четвъртото място в класирането, а Саутхямптън е 13-ти в подреждането.