Новият дом на Уест Хям не действа особено позитивно на "чуковете" от началото на шампионата, които допуснаха поредно поражение във Висшата лига. Този път техен палач бе Саутхемптън, който си тръгна с победа от модерното съоръжение в Лондон, след като спука от бой с 3:0 над момчетата на Славен Билич.

Чарли Остин даде преднина на "светците" след попадение малко преди края на първото полувреме, а през втората част гостите от Саутхемптън добавиха още един с гол, с който съвсем отказаха домакините.

Негов автор бе Душан Тадич, който се разписа в 62-та минута, а до края на мача формацията на Славен Билич така и не намери адекватно противодействие, с което да промени ситуацията на терена.

Вместо това гостите стигнаха до още един гол чрез Уорд-Праус в продължението на мача, с което бе оформено крайното 3:0

Загубата закотви Уест Хям на 18-то място с актива от едва 3 точки от началото на сезона.