Саутхемптън се върна в Топ 7 на класирането в английската Висша лига. Отборът обърна Борнемут за успеха с 3:1 като гост в мач от 17 кръг на Премиършип, а Джей Родригес вкара два гола.

Така "светците" записаха трети пореден двубой без загуба, а "черешките" редуват победи и поражения в последните си шест срещи.

Снимка 268739

Нейтън Аке даде аванс на домакините още в 6-ата минута, когато с глава засече центриране на Джак Уилшир. Райън Бъртранд изравни осем минути по-късно, след като прати топката във вратата с хубав диагонален удар от наказателното поле.

Две минути след почивката Джей Родригес вкара първия си гол в мача. Точно пред голлинията той засече ниско подаване на Стивън Дейвис.

Снимка 268738

Пет минути преди края на двубоя 27-годишният нападател се разписа за втори път и гарантира победата на гостите. Той беше точен с параболичен удар извън наказателното поле, като пласира топката в горния десен ъгъл на вратата на домакините.

С този успех Саутхемптън събра 24 точки и се изкачи на седмо място в класирането. Борнемут остана на десета позиция с 21 точки.

В следващия си мач "черешките" гостуват на лидера Челси, докато "светците" приемат Тотнъм.