Саутхемптън продължи със силните изяви във Висшата лига, а отборът на "светците" записа трета победа в последните четири мача в шампионата. В жертва на футболистите на Клод Пюел днес се превърна отборът на Бърнли, който нямаше шанс да се противопостави и отстъпи с 1:3, като резултатът можеше и да е още по-изразителен в полза на домакините.

Те не успяха да се разпишат през първото полувреме, въпреки че диктуваха събитията на терена и имаха някои нелоши ситуации за гол. През втората част обаче атакуващите футболисти на домакините оправиха мерника си, а първият гол в мача дойде в 52-та минута, когато Чарли Остин вкара за 1:0, а попадението окончателно обърка плановете на гостите, което доведе до нови два гола в тяхната врата.

В 61-та минута Нейтън Редмънд се разписа за 2:0, а няколко минути по-късно интригата приключи, след второ попадение на сметката на Остин, с което резултатът набъбна на 3:0.

Все пак играчите на Бърнли стигнаха до почетен гол чрез Сам Воукс, разписал се от дузпа в 72-та минута.

Саутхемптън - Бърнли 3:1