Нападателят на българския национален отбор и на Портсмут Светослав Тодоров отбеляза първия гол за домакинския успех на Помпи срещу Блекбърн с 3:0 в първия кръг на Премиършип.

Юношата на ЦСКА откри резултата на "Фратън Парк" в 26-ата минута с удар с левия крак от границата на малкото наказателно поле след центриране на Бенжани Мварувари от десния фланг.

Тодоров игра до 59-ата минута, когато бе заменен от Нванкво Кану. Именно нигериецът направи 2:0 в 62-ата минута, след като засече с глава центриране на Шон Дейвис отдясно. 2 минути по-късно отново Кану бе в центъра на събитията, след като бе фаулиран от Лукас Нийл, който получи втори жълт картон и напусна терена. В 84-ата минута нигериецът реализира втория си гол в срещата, с което оформи крайното 3:0.

Един от претендентите за титлата - Арсенал, пък се издъни още на старта на Висшата лига след домакинско равенство 1:1 срещу Астън Вила.

Гостите от Бирмингам, водени от новия си мениджър Мартин О'Нийл, играха солидно и дори бяха близо до победата. Централният бранител Олоф Мелберг изведе Вила напред в 53-ата минута, след като засече с глава центриране от ъглов удар.

Арсенал натисна, но Емануел Ебуе нямаше шанс, след като негов удар се отби от гредата.

В 83-ата минута все пак лондончани успяха да достигнат до равенството. Тийнейджърът Тео Уолкот, който влезе като резерва след почивката, проби от ляво и намери Жилберто Силва на далечната греда и бразилецът направи 1:1.

По-рано през деня пък Шефийлд Юнайтед и Ливърпул завършиха 1:1.

Роб Хълс откри резултата за домакините малко след почивката с удар с глава след центриране на Дейвид Ънсуърт от фаул.

Роби Фаулър изравни 20 минути преди края от спорна дузпа, отсъдена пресилено от главния съдия Роб Стайлс за нарушение на Крис Моргън срещу Стивън Джерард в наказателното поле.