Българският национал Светослав Тодоров записа 20 минути игра за своя Уигън Атлетик при загубата от Манчестър Юнайтед в първия двубой от осмия кръг на английската Висша лига.

Нападателят ни влезе като резерва в 69-а минута на мача, заменяйки Кевин Килбейн, и раздвижи атаката на домакините, които в крайна сметка обаче загубиха с 1:3 на своя "Джей Джей Стейдиъм".

Двубоят започна много добре за Уигън, които поведоха с ранен гол на Лейтън Бейнс още в 5-а минута. През втората част обаче "червените дяволи" достигнаха до три безответни попадения в своя полза.

Сръбският национал Неманя Видич в 62-а минута успя да изравни, а три по-късно Луи Саа даде аванс на тима си за 1:2. Крайният резултат оформи норвежкият нападател Оле Гуняр Солскяер в продължението на двубоя.

По-късно днес е и "българското дерби" в този кръг - Астън Вила на Стилиян Петров срещу Тотнъм с Димитър Бербатов.