Нападателят на националния ни отбор Светослав Тодоров отбеляза последния четвърти гол за победата на Портсмут с 4:0 срещу Мидълзбро в среща от третия кръг на английската Висша лига.

Българинът влезе като резерва на мястото на Нванкво Кану в 83-а минута и в самия край на мача - в третата минута от даденото от рефера продължение - оформи крайния резултат с майсторски удар от 6-7 метра след пас на Шон Дейвис.

Двубоят започна силно за "Помпи", като нигериецът Нвакво Кану откри резултата още в 7-ата минута, а малко след почивката неговият партньор в атаката Бенжамин Мварувари направи 2:0.

Кану вкара втория си гол в мача в 57-а минута след индивидуална акция и за Светльо, който успя да си изпроси и жълт картон за оспорване на съдийско решение, остана само да направи успеха още по-убедителен.

Така Мидълзбро, който само преди 5 дни победи шампиона Челси на "Ривърсайд", бе свален на земята от Портсмут, а "Помпи", който миналия сезон едва се спаси от изпадане, се изкачи на второ място в класирането на Премиършип.

Мидълзбро - Портсмут - 0:4

Голмайстори: 0:1 Нванкво Кану 7, 0:2 Бенжамин Мварувари 50, 0:3 Нванкво Кану 57, 0:4 Светослав Тодоров 90+3
Зрители: 24 834