Манчестър Сити разгроми КПР в мач от 26-ия кръг на Висшата лига. „Гражданите" се наложиха с 6:0 на „Етихад". След тази загуба КПР официално изпадна от английския елит.
С хеттрик за Сити се отличи Серхио Агуеро, а по едно попадение добавиха Коларов, Милнър и Силва. Гостите изобщо не затрудниха „гражданите", които заемат 2-ото място. Преследвачът Арсенал обаче е с мач по-малко.

Резултатът бе открит в 4-ата минута, когато Агуеро финтира отбраната на КПР и с майсторски удар направи 1:0.

В 32-ата минута Александър Коларов изпълни перфектно пряк свободен удар от дъгата на наказателно поле , покачвайки на 2:0. В 50-ата минута Кун остана сам срещу вратаря и без да сбърка направи резултата класически.

15 минути по-късно домакините получиха право да изпълнят дузпа след нарушение срещу Силва. Зад бялата точка застана Агуеро, който без проблем оформи своя хеттрик. В 70-ата минута Кун пусна на Милнър, който на празна врата реализира за 5:0. Крайният резултат бе оформен от Силва три минути преди края.

След този мач Ман Сити има 73 точки, заемайки 2-ото място. КПР пък е последен, едва с 27 пункта.