Отборът на Евертън допусна малко очаквано поражение у дома, в мач от 23-ия кръг на английската Висша лига.

Стабилният по традиция домакин, се издъни насред "Гудисън Парк", отстъпвайки с 1:2 на госта си Суонзи.

Точни за победителите бяха Сигурдсон и Аю, а почетното попадение за ливърпулци бе дело на Гарет Бари.

Домакините влязоха в сблъсъка с голяма доза самочувствие и демонстрираха готовност за отбелязване на бърз откриващ гол, а след това и за контрол върху събитията на терена, но бяха неприятно сюрпризирани от опонента си.

Още преди да са изминали и 20 игрови минути, Суонзи вече водеше в резултата, след точно изпълнение на Гилфи Сигурдсон от бялата точка.

С гол, отбелязан само 9 минути по-късно, Гарет Бари възстанови равенството, което обаче не се задържа много дълго върху светлинното табло.

В 35-ата минута един от голмайсторите за гостуващия състав през сезона Аю демонстрира класата си и оформи оказалото се и крайно 1:2.

Усилията на домакините за промяна на резултата през втората част от срещата се оказаха безплодни и "лебедите" се поздравиха с ценна победа. Успехът може да се окаже от определящо значение при борбата на тима за оставане в елита на страната. Евертън пък остава без победа вече 5 мача.