Суонзи спечели уелското дерби срещу Кардиф Сити с 3:0 в 25-ия кръг на Висшата лига. С успеха си „лебедите" се закрепиха в средата на класирането. „Синигерите" пък остават предпоследни, на 3 точки от спасението.

Суонзи започна силно под ръководството на новия си мениджър Гари Монк, но гостите от Кардиф успяха да неутрализират домакинския им натиск в началните минути.

Още в първите мигове на втората част обаче, Суонзи поведе. Влезлият на почивката Пабло Ернандес намери с невероятен пас Раутлидж и последният прокара топката покрай вратаря Маршал за 1:0.

Това даде криле на „лебедите", които до края не изпуснаха инициативата, макар че и Кардиф създаде няколко добри шанса пред тяхната врата. В 79-ата мин. обаче Раутлидж центрира към Натан Дайър и той с глава хвърли в делириум публиката на стадиона - 2:0.

В 85-ата мин. пък Уилфирд Бони направи резултата класически, надскачайки отбраната на гостите и засичайки центриране на Ернандес, за да направи дебюта на Монк незабравим.