Суонзи поднесе голямата изненада в третия кръг на ФА Къп. „Лебедите" победиха Манчестър Юнайтед с 2:1 като гост и по този начин изхвърлиха „червените дяволи" от турнира. При това, уелсците спечелиха с гол в последната минута - така, както толкова често Юнайтед печелеше срещите си под ръководството на оттеглилия се вече Алекс Фъргюсън.

Двубоят на „Олд Трафорд" започна отлично за гостите, които поведоха още в 12-ата минута. Раутлидж получи страхотен извеждащ пас от дълбочина, който разсече отбраната на домакините през центъра, а нападателят на Суонзи технично прехвърли вратаря Линдегор.

Само няколко минути по-късно обаче Юнайтед възстанови статуквото. Бютнер центрира полувисоко отляво, а Хавиер Ернандес засече топката от въздуха, промъквайки се пред защитник на уелсците.

В самия край на полувреме отново Чичарито имаше шанс с нов удар от воле,но този път подаването бе доста по-трудно и мексиканецът прати топката в аут.

След почивката манчестърци, които играха и с доста резерви в състава си, не демонстрираха особено желание за успех, а Суонзи чакаше своя шанс. Гостите го съзряха в 80-ата мин. Тогава Фабио влезе грубо в краката на Каняс и получи директен червен картон. Любопитното е, че бразилецът бе влязъл в игра само минути по-рано, заменяйки контузения Рио Фърдинанд.

В крайна сметка Суонзи успя да се възползва от численото си преимущество и стигна до победен гол в 90-ата мин. Раутлидж за пореден път надигра Флетчър отдясно и сервира топката на главата на Уилфред Бони. Ударът на африканеца бе безпощаден и не остави шанс на Линдегор.

Манчестър Юнайтед - Суонзи 1:2

0:1 Раутлидж (12')
1:1 Ернандес (15')
1:2 Бони (90')

Червен картон: Фабио (79')

Манчестър Юнайтед: Линдегард, Смолинг, Еванс, Фърдинанд (76 Фабио), Бютнер, Флетчър, Клевърли, Кагава, Валенсия (63 Янузай), Уелбек, Ернандес

Суонзи: Тремел, Тиендали, Амат, Чико, Тейлър, Бритън, Де Гузман (85 Васкес), Шелви (64 Каняс), Посуело, Раутлидж, Бони