Суонзи и Фулъм не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в първи мач от 5-ия кръг за Купата на Англия.

Гостите от Лондон започнаха по-активно мача, като Анди Джонсън нямаше шанс на няколко пъти, за да открие резултата в мача. В самия край на полувремето Фулъм стигна до гол. След центриране от корнер капитанът на Суонзи Гари Монк си отбеляза нелеп автогол.

През второто полувреме домакините тотално надиграха елитния английски тим. Още в 50-ата минута Суонзи изравни след гол на Джейсън Скотланд. Централният нападател на домакините се освободи елегантно от защитник на Фулъм и със силен удар с левия крак не остави никакъв шанс на Марк Шварцер - 1:1. До края на мача домакините можеха да стигнат до пълен обрат, но Шварцер спаси вратата си.

Двата отбора ще преиграят мача си, за да определят кой ще играе на 1/4-финал за ФА Къп.