Новакът Суонси победи Арсенал с 3:2 у дома в страхотен мач от 21-ия кръг на английската Висша лига. Двубоят със сигурност ще се помни дълго и предложи много инфарктни обрати.

След това поражение, лондончани изостават на 4 точки зад четвъртия в класирането Челси.

Двубоят започна отлично за столичани, които откриха още в 5-ата минута. Защитата на уелсците изпусна Робин ван Перси, който получи извеждащ пас от Андрей Аршавин. Холандецът се позабави, преди да нанесе удар, което в крайна сметка се оказа добър ход, тъй като остави между себе си и вратаря защитник на домакините, който всъщност попречи на Михел Форм да види добре топката, която влетя в мрежата му.

Играчите на Суонси обаче не се отчаяха от ранното си изоставане и заиграха в типичния си стил. Това даде резултат в 16-ата мин, когато те си спечелиха дузпа след разбъркване в пеналта. Скот Синклер бе точен от бялата точка и изравни - 1:1.

Ван Перси можеше да вкара втория си гол в 30-ата мин, когато бе изведен почти сам срещу сънародника си Форм, но вратарят спаси.

След почивката Суонси установи контрол в средата на терена и логично опасностите пред Сченсни зачестиха. След няколко опасни далечни удара, домакините нанесоха своя удар в 58-атамин. Аршавин сбърка в своята половина, защитата на топчиите изпусна Нейтън Дайър, който с великолепен удар матира Сченсни.

„Лебедите" продължиха да действат отлично, но допуснаха изравняване 20 минути преди края. Уолкът бе изпуснат от отбраната в бяло и озовал се сам срещу Форм го прехвърли технично за 2:2.

Гостите обаче не успяха да се порадват на попадението си. Буквално секунди след него Суонси отново излезе напред в резултата.

Дани Греъм бе изведен отлично диагонално срещу вратата и с хубав удар прекара топката покрай излезлия твърде много напред Сченсни.

Арсенал се опита да промени нещо и бе близо до трети гол в 72-ата мин. След един корнер и последвало разбъркване, топката се озова у Мертезакер, който от около 5-6 метра пред вратата би в аут.

В самия край Росицки стреля опасно, а Кошчелни опита и странична ножица, но и двата пъти Форм се намеси отлично и подпечата победата на Суонси. Влизането на живата легенда Тиери Анри също този път не помогна на „артилеристите".

Суонси - Арсенал  3:2

0:1 Ван Перси (4')
1:1 Синклер (15'-д)
2:1 Дайър (57')
2:2 Уолкът (68')
3:2 Греъм (69')

Суонси: Ворм, Уилямс, Тейлър, Коулкър, Рангел, Брайтън, Синклер, Дайър (81 Рътлидж), Алън, Агустин (46 Сигурдсон), Греъм (93 Лита)

Арсенал: Шчесни, Джору, Мертезакер (77 Окслейд-Чембърлейн), Косиелни, Микел, Сонг, Рамзи, Бенаюн (63 Росицки), Аршавин (63 Анри), Уолкът, Ван Перси