Българският национал Мартин Петров записа поредния си силен мач за Манчестър Сити. „Гражданите" победиха с 1:0 Бирмингам в двубой от 10-тия кръг на английската Висша лига и запазиха 100-процентовия си актив на „Сити ъф Манчестър". Победният гол за домакините отбеляза бразилецът Елано с нисък удар от границата на наказателното поле. Мартин Петров бе най-дейният за своите и непрекъснато обстрелваше Тейлър. В края на двубоя Бирмингам се вдигна на щурм и само късмета им попречи да вземт поне една точка.

Отборът на Челси победи с 2:0 като гост Мидълзбро. „Сините", които изживяват един от най-тежките си периоди, откакто клубът е собственост на Роман Абрамович, не оставиха съмнение в превъзходството си над тима от „Ривърсайд". Още в 8-ата минута Дидие Дрогба откри резултата, прострелвайки с левачката Шверцер след пас на Франк Лампард. Вторият гол падна в 55-ата минута. Лондончани изпълниха пряк свободен удар чрез Лампард, след което бранителят Алекс отклони топката в мрежата на домакините.

Лидерът в класирането Арсенал продължи победния си ход, въпреки отсъствието на Робин ван Перси. Лондончани се справиха с неубедителния Болтън - 2:0. Коло Туре откри за тима на Арсен Венгер след центиране от фаул на Сеск Фабрегас. Срещата бе решена в 80-ата минута от Томаш Росицки, който отблизо простреля Яскелайнен, след пас на Тио Уолкът.

Продължава силното представяне и на Портсмут. Момчетата на Хари Реднап взеха трите точки при гостуването си на Уигън с голове на  Мварувари и Глен Джонсън в 80-ата и в 86-ата минути.

На „Иууд парк" Блекбърн разнебити Рединг с 4:2. „Розите" поведоха с 3:0 още през първата част след попадения на Бени Макарти в 18-ата, Роке Санта Крус в 22-ата и Тугай в 32-ата минути. В 80-ата Кевин Дойл намали, но малко след това от дузпа Бени Макарти направи 4:1. В самия край отново Кевин Дойл оформи крайното 4:2.

Фулъм се издъни на своя „Крейвън котидж" допускайки нулево равенство с аутсайдера Дарби Каунти. Тимът на Лори Санчес игра цяло второ полувреме с човек по-малко заради червен картон на Пол Кончески в 45-ата минута.