Стоук Сити победи Суонси в последен мач от 10-ия кръг на Висшата лига. "Грънчарите" се наложиха с 3:1.

В герой за домакините се превърна бившият играч на "лебедите" Уилфредач  Бони, който отбеляза два гола.

В 3-ата минута Стоук поведе след като лошо изчистена топка стигна до Бони, който с лекото от няколко метра откри.

Пет минути по-късно Суонси успя да изравни чрез Уейн Раутлидж. Той се разписа с глава след центриране отдясно.

В началото на втората част Моусън си реализира нелеп автогол, след като засече топката в собствената си мрежа при опит да изчисти коженото кълбо.

В 73-ата минута Уилфред Бони сложи точка на спора, след като превърна в гол прекрасна атака на домакините.

С тази този мач Стоук Сити е на 12-ото място, а Суонси остава на предпоследна позиция с пет точки в актива си.