Отборът на Стоук Сити сътвори една от изненадите на 15-ия кръг в Англия, след като победи с 3:2 устремилия се към титлата Челси. Домакините стигнаха до успеха по невероятно драматичен начин, след като отбелязаха победното си попадение в края на срещата. Това е първи успех на Стоук над този съперник от 1975-а година насам!

Лондончани започнаха по-добре и още в 9-ата минута Шюрле откри резултата, но домакините не се предадоха и с две попадения и обърнаха нещата в своя полза. В 43-ата минута се разписа Крауч, а в 50-ата Айрлънд.

Челси намери начин бързо да се върне в мача и Шюрле реализира второто си попадение и изравни резултата, а две минути след попадението си нацели и греда. В 89-ата минута Асаиди вкара победния гол за домакините и им донесе успеха.

Гостите имаха и претенции за дузпа 20 минути преди края на срещата, заради съприкосновение между Ба и Шоукрос, но такава не бе отсъдена.