Стоук Сити се класира за петия кръг в турнира за купата на Футболната асоциация на Англия след победа с 3:1 у дома срещу Стивънидж от четвърта дивизия.

"Грънчарите" поведоха в резултата още в третата минута след гол на Джейкъб Браун, но Джейми Рийд изравни в 71-ата минута.

Втородивизионният отбор достигна до успеха след голове на Джош Лорънт и Люис Бейкър в последния четвърт час от двубоя в Сток-он-Трент.

В друга среща от тази фаза на кръга Шефийлд Юнайтед се спаси от загуби като гост срещу петодивизионния Рексъм и двата отбора завършиха наравно 3:3. Преиграването на терена в Шефийлд ще се проведе през февруари, след като "остриетата" изоставаха с 1:2 и 2:3, но се добраха до равенство дълбоко в допълнителното време след гол на Джон Игън.

В понеделник Дарби Каунти е домакин на Уест Хям.