В среща от турнира за купата на Англия тимът на Сток Сити стигна до равенство срещу елитния Нюкасъл 0:0 и така стигна до преиграване.

Срещата предложи здрав сблъсък по целия терен и доста голови положения.

През първата част двата тима не успяха да си отбележат попадения. През втората част гостите от Нюкасъл упражниха лек натиск, но в 56-ата минута "свраките" не успяха да отбележат, след изпълнение на пряк свободен удар и разбъркване пред вратата на домакините.

След десет минути домакините от Сток Сити проведоха образцова контраатака. Рикардо Фулър подаде към влезлия като смяна Паркин, но след удара на футболиста двама бранители на "джордитата" се хвърлиха пожертвователно и кълбото излезе в корнер.

В 75-ата минута шут на Рикардо Фулър рикошира в бранител и излезе в корнер. В последната минута отново Фулър стреля с левия крак, но Гивън спаси.

В даденото от съдията триминутно продължение Ендрю Керъл пропиля изгодно положение, след като от малък ъгъл прати кълбото в аут.

Така двата отбора ще трябва да преиграват срещата, за да определят отбора който ще продължи напред в надпреварата.