Стивън Пиенар вкара единственото попадение за отбора на Евертън, който спечели с 1:0 гостуването си срещу Тотнъм в среща от 15-ия кръг на английското първенство по футбол. Пиенар беше точен за крайното 1:0 в 51-ата минута, с което Евертън се изкачи на седмо място във временното класиране.

Домакините от Тотнъм останаха на 16-а позиция в Премиършип. Портсмут победи с 3:2 гостуващия Блекбърн и се изкачи на осмо място, след като Шон Дейвис вкара победния гол за домакините в 79-ата минута и сложи точка на драматичен двубой.

Питър Крауч в 49-ата и Джърмейн Дефоу в 53-ата минута дадоха преднина от 2:0 за Портсмут, но Блекбърн стигна до равенството с голове на Мат Дербишър и Керимоглу Тугай между 62-ата и 67-ата минута. 11 минути преди края обаче Дейвис оформи крайното 3:2.