Астън Вила оглави класирането в английската Висша лига, след като в среща от втори кръг победи с 3:1 Блекбърн. Цял мач в състава на домакините игра българският национал Стилиян Петров, който бе основен двигател за своя тим в центъра на терена.

Бирмингамци откриха резултата в 12-ата минута чрез Гейбриъл Агбонлахор, който отбеляза фантастичен гол. Нападателят получи една топка по левия фланг, разходи се из двама играчи на Блекбърн и с хубав диагонален удар не остави шанс на Пол Робинсън - 1:0. Попадението бе 50-то за нападателя във Висшата лига с екипа на Астън Вила.

В средата на първата част домакините вкараха втори гол. Емил Хески получи топката на границата на полето и с точен удар по земя удвои аванса на своя отбор. Гостите от Блекбърн се върнаха в мача в първите минути на втората част, когато се разписа Педерсен.

Точно на спора обаче сложи Дарън Бент. Стилиян Петров отправи удар от повече от 30 метра, Райън Нелсен блокира шута, но топката попадна прави в крака на Бент, който при добавката бе безкомпромисен - 3:1.

В друга среща от кръга новакът Куинс Парк Рейнджърс изненадващо победи като гост стабилния тим на Евертън с 1:0. Единственото попадение в двубоя реализира Томи Смит  в 31-ата минута. Суонзи и Уигън пък завършиха при нулево реми.