Капитанът на националния отбор по футбол Стилиян Петров игра цял мач за новия си отбор Астън Вила при гостуването на лондонския Уест Хям, завършило 1:1 в среща от четвъртия кръг на Премиършип.

Бившият играч на Селтик и ЦСКА дори можеше да се разпише в дебюта си за Вила, но негов удар в 45-ата минута бе избит от голлинията. Петров получи пас от дълбочина, овладя топката и прехвърли вратаря. Точно на голлинията обаче коженото кълбо бе избито от притичалия Дани Габитън и по този начин защитникът на националния отбор на Уелс лиши българския полузащитник от първо попадени за новия си тим.

Гостите трябва да съжаляват за изпуснатата победа, след като през първата част на два пъти и гредите спасяваха от гол вратата на "чуковете", а в 55-ата минута Антон Фърдинанд отново изби от голлинията удар на играч на Вила.

Новият отбор на Стилиян Петров поведе в резултата още в четвъртата минута, когато Люк Моор засече с глава центриране на Гарет Бари от корнер. Топката бе избита от Рой Керъл, но попадна в Риджуел, който откри отблизо.

Домакините обаче стигнаха до равенството в 52-ата минута, след като Лий Бойър засече центриране от ъглов удар, топката се отби в бедрото на Боби Замора и излъга вратаря Сьоренсен.

В 61-ата минута на терена се появи аржентинският нападател Карлос Тевес, която дебютира за домакините. Тевес оживи атаката на Уест Хям с няколко опасни пробива по крилата, но съотборниците му не се възползваха от няколко добри центрирания в наказателното поле.

Другата аржентинска звезда Хавиер Маскерано остана на резервната скамейка за домакините.

В следващия кръг Астън Вила е домакин на последния в таблицата Уотфорд.